Armumise vägi

Olen juba nii ammu igatsenud kirjutada, kuid lihtsalt ei ole olnud aega. Viimased kaks kuud on olnud nii kibekiired, et lausa hämmastav. Pidev kiire ja paljude asjade korraga ette võtmine võib olla päris väsitav ja stressirohke. Tavaliselt mind häiribki olukord, kus mul on nii palju asju korraga teha, et enda jaoks ei jää piisavalt kvaliteetset aega. Kuid seekord asju tagantjärgi vaadates taipasin, et mu stress on mõjunud mulle positiivselt. Jah, need on olnud kaks päris väsitavat kuud, kuid absoluutselt iga päev olen ma teinud neid asju, mis mu hinge helisema panevad. Asju, mida ma täiel rinnal naudin ja mind õnnelikuks teevad. Juhuse ja asjade kokkusattumise tõttu kuhjusid erinevad tegevused ja projektid samale ajale. Tulemuseks on see, et ma olen teinud ülekülluses iga päev rõõmu toovaid tegevusi, just selliseid, mis on täielikus kooskõlas minu olemusega. Ja kas teate, mis on kõige selle tulemus minu jaoks?! Ma olen armunud, täiesti pealaest varbaotsteni armunud :)

Seda ei ole põhjustanud üksi teine inimene, vaid minu enda hing. Ma olen armunud elusse ja iseendasse. Lihtsalt ongi selline tunne, et hõljun ringi, õnnehormoonid on laes, energialt on tohutult ja elu on imeline. Mind ikka tabab aegajalt see mõnus elusse ja olemisse armunud olemise tunne. Iga kord on see loominguliselt niivõrd võimas kogemus ja laeb mind tõelise elurõõmuga. Ma tean kindlalt, et minu selleaastase armumise on tinginud viimaste kuude elatud elu, sest ma olen valinud teha neid tegevusi, mis teevad mind õnnelikuks. Selle kõige juures olen kuulanud enda südant, mitte teiste inimeste arvamusi. See kõik on pannud mind natuke rohkem mõtisklema armumistunde teemal.

Armumine ja armastus on eri asjad. Tõepoolest võib armumisest kasvada välja armastus, kuid mitte alati. Kas sa oled täheldanud, et armuda võib esimesest silmapilgust? Armuda võib täiesti võhivõõrasse inimesse. Teate, miks see on võimalik? Sellepärast, et armumine ei ole seotud niivõrd teise inimesega kuivõrd sinu endaga. Armumine on väga võimas ja ilus tunne. Kui sa armud, siis tegelikult on see sinu hing, kes endast märku annab. Sinu hing tahab läbi selle vaimustava tunde areneda. Tihti ongi nii, et sel hetkel, kui sinu hing on valmis nö armuma, siis on väga lihtne see tunne kanda üle kellelegi teisele. Armumine on alati sinu hinges oleva tunde projektsioon kellegi teise peale ehk otsides Jumalannat või Kangelast kellegi teise inimese sees. Kuid armuda on võimalik ka nii, et sa leiad üles iseenda sees peituva Jumalanna või Kangelase. Sellisel juhul saad sa kogeda üleüldist armumistunne elusse, endasse ja võib-olla ka kellessegi konkreetsesse inimesse. Huvitaval kombel saabki sündida armastus ainult sellisel juhul, kui sa oled leidnud kontakti enda sees peituva Jumalanna või Kangelasega. Sellisel juhul ei vaata sa teist inimest läbi roosade prillide, vaid näed otse tema hinge ja armastad seda reaalsust, mida näed.

Selline filosoofiline mõttekäik avanes mulle oma koolimaterjalidest ja muidu armumistundel mõtiskledes. Igatahes üks on kindel, et armumine ilma konkreetse armuobjektita on võimalik. Mina taipasin seda, et armumistunnet on võimalik kogeda siis, kui sa leiad tee koju oma hinge sügavatesse soppidesse ning elad elu vastavalt seal peituvatele soovidele ja igatsustele. Varasema kogemuse põhjal tean, et ka selline armumistunne ei kesta kaua, sest see väsitaks keha kohutavalt. Kuid niikaua kuni ta kestab, tuleb sellest võtta maksimumi, et laadida ennast pikaks ajaks positiivse laenguga, saada inspiratsiooni ja lihtsalt lasta oma hingel laulda.

Millal sina viimati armunud olid ja kas oled oma elus uuesti kogenud armumistunnet oma partnerisse või elusse üldiselt? Kui sa ei mäleta, mis tähendab olla armunud, siis ma soovitan üles leida sügavam side oma hingega ja lubada tal hakata ennast väljendama nii nagu ta seda soovib.

Minu viimaste kuude kiire aeg hakkab vaikselt lõpule jõudma. Ma hakkan teadlikult hoogu maha tõmbama, et lasta senistel kogemustel ja muljetel settida. Kogu selle aja jooksul olen kogunud palju uusi mõtteid ja avastusi, mida plaanin jagada ka sinuga, kallis lugeja. Mul on varsti rohkem aega, et pühendada aega kirjutamisele – ühele oma meelistegevusele :) Seniks aga tunne rõõmu inimestest, elust, oma kaaslasest ja oma sisemisest Jumalannast/Kangelasest!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.