Kas ema südant tunned sa…

Tänasel imelisel päikesepaistelisel päeval, mil tähistatakse emadepäeva, läksid mu mõtted aina enam rändama emaks olemisele. Suhe emaga on ürgne, niivõrd eriline ja sügav oma olemuselt. Ema on meie esimene armastus ja ema keha seest me siia maailma sünnime. Emaduse olemus jõudis minule täielikult kohale alles ise emaks saades. Väiksena oli ema minu jaoks kõige tähtsam inimene, ilma temata ei oleks ma suutnud oma maailma isegi ette kujutada. Tänaseni on ema väga tähtis inimene ja kui enam mitte miski ei lohuta, siis ema alati oskab oma hoolitsusega hingevalu leevendada. Alles siis, kui ma sain ise emaks, taipasin mis on selle müstilise ema-lapse suhte sisuks. Ma oleks nagu puuga pähe saanud ja uimaseks loodud tingimusteta armastuse lainest, mis mind tabas. Kuidas üldse on võimalik kedagi niiiiiiii palju ja tugevalt armastada?! Kuidas on võimalik, et inimese sisse mahub kogu see armastus? Tuleb välja, et armastust mahub meie sisse küll ja veel. Sellel pole piire.

Ühel hetkel sain aru, et mu süda paisus suuremaks ja üks osa minu südamest elas nüüd minust väljapool minu lapse näol. See tähendab muidugi suurimat õnne ja rõõmu aga samas ka suurimat haavatavust, mida inimene kogeda saab. Kuidas on võimalik kaitsta seda osa oma südamest, mis asub väljaspool sind?! Vist ei olegi võimalik kaitsta ja selles peitub emaduse haavatavus. Emadus on niivõrd nüansirikas, millesse mahuvad kõik maailma tunded ja väga intensiivsel kujul. Sellest hetkest, kui mu laps sündis, varises minu senine maailm kildudeks. Minu ego oli totaalselt maatasa lammutatud ning minu ees laiutas vaid uus tundmatu maailm. Algas teekond uue mina loomiseks. See teekond kestab siiani. Laps on üks suurimaid ja võimsamaid õpetajaid meie elus. Kõige võimsam õppetund selle juures on minu jaoks olnud tingimusteta armastus, kuid igasuguseid väiksemaid ja suuremaid õppetunde saan tänu lapsele igapäevaselt.

Täna mõtisklen hoopis selle üle, et milliseid tarkusi tahaksin mina oma lapsele teadlikult anda. Loomulikult on neid asju väga palju, mida oma lapsele edasi anda tahan, kuid üle kõige tahaksin ma, et ta elaks järgmiste põhimõtete järgi.

Armasta iseennast. Kõige tähtsam inimene terves maailmas oled sa ise iseendale. Kõik saab alguse sinust ja lõppeb sinus, kõik probleemid ja lahendused algavad ja lõppevad sinus. Kui sa armastad iseennast sama palju nagu mina armastan sind, siis ei ole sa kunagi üksinda. Kallista ennast, hoia ennast, hoolitse enda eest igal moel ja igal ajal. Võta aega, et oleskleda ja nautida elu.

Sa oled juba praegu täiuslik. Sellest hetkest, kui sa siia maailma sündisid, oled sa täiuslik. Sinus ei ole midagi puudu ega üle. Kõik, mis sinus on, on õige. Sa ei pea häbenema oma mõtteid ega tundeid. Sa oled ainulaadne just sulle omasel viisil nii nagu on ainulaadsed kõik teised inimesed sinu ümber. Ometi tea, et täiuslik on võimalik olla ka ebatäiuses ehk et sa oled pidevas muutumises ja arengus. Kuid igal konkreetsel ajahetkel oled sa just seal, kus sa olema pead. Ainus inimene, kellest sa parem võiksid olla, on see inimene, kes sa olid eile.

Loo teadlikult oma reaalsust. Väljenda julgelt oma olemust, ole aus enda ja maailmaga. Ükski sinu mõte või tunne ei saa olla vale, sest see on sinu olemus. Ära lase kellelgi teisel kontrollida oma elu, vaid ela seda nii nagu sina õigeks pead. Teste arvamus ei ole oluline, kuid on väga oluline, et sina oleksid rahul ja õnnelik oma eluga. Juhul, kui sa pole rahul oma eluga, siis muuda seda, mis muutmist vajab. Kuna meie mõtted ja tunded loovad meie reaalsust, siis sinu elu õnnevõti peitub alati sinu sisemaailmas. Sa ei saa elu ootele panna, nii et ela igal hetkel täiel rinnal.

Universum on piiritu ja külluslik. Maailmas on kõigile kõike piisavalt. Ainus põhjus, miks sa võid tunda, et elus ei ole midagi piisavalt on siis, kui sa oled endale ise seadnud piirid, et miski pole võimalik. Lihtsam on neid piire mitte seada. Usu, et kõik on võimalik, kui seda tahta ja selle nimel tegutseda. Ela hetkes ja võta elu vastu nii nagu see on. Kõik, millest sa üldse unistada võiksid, on olemas ja ootab sind. Sul tuleb vaid selle poole teele asuda.

Ära karda tundeid ja unista suurelt. Kõik su tunded on õiged ja head. Ära suru neid alla, vaid leia viis, kuidas neid juhtida. Alla surudes teed oma keha haigeks ja neid juhtides saad vabaks. Kui elu peaks vahel olema liiga valus või karm, siis tea, et vastuseks on alati armastus. Armastuseseisundis olemine tervendab kõike. Usu imedesse ja tee kõik selleks, et su unistused täituksid, sest need on loodud täitumiseks. Unistamine paneb loovuse lendama ja hinge helisema. Üks lihtsamaid viise oma hingega kontakti saamiseks on unistamine. Kasuta unistuse väge targalt!

Tegelikult ma tean, et mu laps juba teab kõike seda. Minu roll on need teadmised temas elus hoida ja teha kõik, mis minu võimuses, et vajadusel need talle taas meelde tuletada.

Loodan, et kõikidel emadel ja tulevastel emadel oli täna imeline päev. Tänasel päeval (tegelikult küll kogu aeg) olen eriti tänulik oma emale, kes kinkis mulle elu ja on loomulikult parim ema, sest ta on ju minu ema :) Ja ma olen tänulik oma lapsele, kes tegi minust ema ja avas minu südame :)

One thought on “Kas ema südant tunned sa…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.