Holistiline teraapia

Mis on holistiline regressiooniteraapia?

Holistilise regressiooniteraapia protsessi on haaratud inimene tervikuna, sest holistilised rännakud sisemaailma võimaldavad töötada nii keha, meele, hinge kui vaimuga. Holistilistel rännakutel uurivad kliendid oma sisemaailma ja leiavad minevikust üles oma probleemide algpõhjused. Inimesed jõuavad iseendale lähemale ja ka tervenevad.

Teraapia lähtepunktiks on iga inimese enda sisemaailm, tema tõekspidamised, uskumused ja elusituatsioon. Sa võid uuesti läbi elada sündmusi, mille kohta sa tead, et need on su elus toimunud. Pinnale võivad kerkida ka need sündmused, mis on nii palju valu tekitanud, et sa oled need peitnud sügavale alateadvusse ning ei mäleta neid. Sa võid leida lahenduse oma probleemidele ka hoopis muud moodi – elades läbi unenäotaolisi või sümboolseid lugusid.

Kuna enamus psühholoogiliste ja psühhosomaatiliste probleemide põhjuseid asub minevikus ning on talletunud meie alateadvusesse, siis on nende põhjuste avastamiseks vaja samuti minna minevikku. Probleem kaob ja sellega seotud kehalised sümptomid kaovad, kui Sa elad uuesti läbi olukorra, kus probleem tekkis:

  • Sa elab uuesti läbi samad tunded ja teadvustad need.
  • Hakkad mõistma, mis tol korral viltu läks.
  • Muudad neid otsustusi, mida tookord vastu võtsid, et hingevalust pääseda/kõrvale hoida, kuna ei osanud olukorda teisiti lahendada.
  • Muudad oma käitumist.

Holistiline regressiooniteraapia on emotsionaalsete blokeeringute läbitöötamine. Kui emotsionaalsed blokeeringud on kõrvaldatud, hakkab energia vabamalt voolama. Sa õpid looma kontakti iseendaga ja oma intuitsiooniga, sa muutud julgemaks, rahulikumaks, enesekindlamaks. Suhted teiste inimestega muutuvad, tunned suuremat rahu ja tasakaalu. Võid märgata muutusi ka oma kehas ning vabaneda tervisehädadest.

Holistiline regressiooniteraapia on teraapia kõigile ja tugi õnneliku elu loomisel. Me oleme harjunud pingutama ja „välja kannatama“, aga elu ei pea olema kannatus. Holistilises maailmas on eesmärgiks inimeste toetamine, et „normaalselt“ tavapärane elu asendada optimaalsega. Optimaalne on elu, kus on heaolu, rahulolu ja õnnetunnet, aga sealt ei puudu ka areng ja väljakutsed. See on elu, mida elatakse täiel rinnal, nautides, tundes oma tugevaid külgi ja rakendades oma loomulikke andeid.

Kui sa ei tunne rahulolu, tasakaalu ja harmooniat, siis on vähe kasu teiste inimeste ja elu süüdistamisest. Kõik, mis on su elus, kõik, mis on su ümber, oled sa ise oma ellu kutsunud. Mõtted ja sisetunne, millega sa elad, on väga olulised. Mõtted ja kujutlused on kui magnet, mis tõmbab sinu ellu just seda, millele oma mõtetes keskendud. Õnn ja rahulolu algab oma sisemaailma teadvustamisest ja ümberkujundamisest. Vahel on väga raske ennast kõrvalt näha ja sellisel juhul on abiks terapeut, kes aitab sul ennast paremini mõista ja leida uusi lahendusi probleemsetele olukordadele.