Rasvhapete tasakaal – minu teise testi tulemused

Kätte on jõudnud magusate viljade lõikuse aeg, sest ma olen saavutanud oma oomega-6 ja oomega-3-rasvhapete optimaalse tasakaalu. Ma olin ikka väga õnnelik, kui ma oma testi tulemused sain ja ei suutnud uskuda, et vaid nelja kuuga on võimalik kvaliteetset oomega-3 õli tarbides saavutada nii suurepäraseid tulemusi. Eelmise aasta lõpus kirjutasin rasvhapete tasakaalu olulisusest ja sellest, kuidas avastasin enda ebameeldivaks üllatuseks, et minu veretest näitas täielikku tasakaalutust. Pea kõik näitajad olid halvad. Minu rakud ei olnud elastsed ja minu immuunsüsteem ei olnud heal tasemel, et võidelda viiruste ja bakteritega. Kuna olin viimased aastad üha rohkem rõhku pannud tervislikumale toitumisele, siis seda enam häiris mind see tulemus. Hakkasin taipama, et ainult menüü muutmisega ei pruugi saavutada seda vajalikku rasvhapete tasakaalu, mis on ometi meie hea tervise jaoks ülioluline.

Loomulikult ei rahuldanud mind mu testitulemus ja ma hakkasin lisaks võtma väga kvaliteetset oomega-3 õli. Lisaks tegin mõned kohendused oma menüüs. Kuna see langes minu suhkruvaba elu programmiga samale ajale, siis oli minu keha juba niigi suure puhastuse läbi teinud. Suhkrut ma ju ei söönud ja tegelikult ka jahutooteid ei tarbinud. Otsustasin, et panen veelgi suuremat rõhku lihatoodete kvaliteedile ning vähendan piimatoodete tarbimist. Samuti vähendasin pähklite tarbimist ja jätkasin kodus toidu valmistamist. Ja ma hakkasin kõvasti rohkem kala sööma. Jälgisin, et iga nädal vähemalt korra sööksin kala, kuid üldiselt sõin 2-3 korda nädalas. Umbes kuu aega pärast õli tarbimist märkasin enesetundes kvalitatiivset hüpet. Seda on kuidagi raske selgitada, aga mul oli märgatavalt rohkem jõudu ja energiat. Kõik laabus sujuvalt ja haiguseid ei olnud enam. Tavaliselt olen talvel ikka päris mitu korda nohus. Nüüd aga olin paaril korral piiri peal, kus tundsin, et haigus hakkas ligi hiilima, kuid päris haigeks ei jäänudki. Tundsin, kuidas keha aktiivselt võitleb sisse tunginud viirusega ja alistab selle. Immuunsüsteem tegi suurepärast tööd.

Terve talve jooksul jäin vaid ühe korra haigeks ja siis olime terve perega rivist väljas. Märkasin, et pärast korralikku haigust mu keha taastus üllatavalt kiiresti. Olin sellest meeldivalt üllatunud. Üle pika aja hakkasin tundma, et igasugused viirused ei ole mu kehale enam nii suureks probleemiks kui nad varsemalt olid olnud. Mu keha on muutunud võimsaks isetervenevaks organismiks. Täpselt selliseks nagu see on loodud olema. Mõned nädalad tagasi sain siis lõpuks oma teise testi tulemused ja vahe oli drastiline. Kui minu algne test näitas suhet 20:1, siis nüüd on mu oomegate suhe 3:1. See on juba selline tasakaal, mida saab väga heaks pidada. Nähes oma testi tulemusi, sain täpselt aru, kust pärineb minu viimase aja tugev tervis ja vastupanuvõime haigustele. Olen kindel, et see tulemus läheb veelgi paremaks, sest ma jätkan oomega-3 õli tarbimist ja muidu tervislikku söömist.

Mul on üks positiivne näide veel tuua oma perekonnast, kust oomega-3 õli tarbimine on toonud häid tulemusi. Ühel minu pereliikmel oli viimase veretesti järgi kolesterool liiga kõrge ning arst kirjutas välja rohud selle alandamiseks. Õnneks ta otsustas neid rohtusid mitte võtta ja proovida selle asemel saada tasakaalu oma rasvhapped. Mõne aja pärast tegi ta uuesti veretesti ja oh üllatust, kolesteroolitase oli täiesti normis. Mina olen igatahes täiesti veendunud, et õige rasvhapete tasakaal toob hea tervise ilma tablette söömata. Kahjuks ei ole võimalik tänapäeval enam toiduga saada seda tasakaalu nii lihtsasti. Kindlasti on seda võimalik ainult toitumisega saavutada, kuid arvestades üleüldist keskkonna saastatust, tundub mulle, et ilma kvaliteetse oomega-3 õlita lihtsalt ei saa. Pealegi ei saa täie südamerahuga süüa isegi kala, sest ka see on palju toksilisi aineid täis.

Mina igatahes olen oma tulemustega väga rahul ja tunnen end oma kehas palju paremini nüüd, kus nende ülioluliste rasvhapete tasakaal on optimaalne. Kui tunned, et sinu tervis ei ole enam nii tugev, kui võiks olla, siis soovitan testida oma rasvhapete tasakaalu ja vajadusel võtta lisaks kvaliteetset oomega-3 õli.

14 thoughts on “Rasvhapete tasakaal – minu teise testi tulemused

 1. Iris says:

  Oiii, kui suur sul algul oli, uskumatu sinu toitumise juures. Ma võtan sama õli, aga testi ei raatsinud osta, lihtsalt et saada numbreid teada. Tarbin seda jätkuvalt ja usun, et näitajad lähevad samuti tasakaalu.

  • No just, olin isegi imestunud. Eks see näitab ka seda, et tahes tahtmata pole meie toidu kvaliteet parim ja loomulikult näitab mu tulemus kogu senise elu kuhjunud oomega-6. Mul oli alati see jama nende kalaõlidega, et ma ei saanud neid süüa, sest mul tekkis väga vastik järelmaitse suus, mida tegelikult ei tohiks tekkida hea õli puhul. Ega seda testi ei peagi tegema, kuid ma olen selline skeptik igasuguste tervisega seotud asjade osas, et pidin ikka ära tegema :)

 2. Karel says:

  Tegelikult on ka naturaalsemaid, soodsamaid ja muuseas täielikultkohalikke õlisid olemas kui see kokkusegatud “toode”, millest ma arvan, et siin jutt käib (õli, millega käib kaasas kallis test). Samuti on omega-3 ja 6 omavahel ilusti tasakaalus, vahe on hinnas ja müügimeeskonna ülalpidamises.

  • Kindlasti on olemas mitmeid kvaliteetseid õlisid. Mina isiklikult ei leidnud Eesti turult häid valikuid, välismaalt tellida ei tahtnud ja siis sattusin pidama selle konkreetse toote juurde. Kõige olulisem on see, et tuleks tulemused, sest olen kuulnud neid juhtumeid, kus isegi fitnesstreenerid, kes tarbivad oomega-3 õli, on saanud veretestis tasakaalust väljas tulemuse. Vähemalt enda puhul saan väita, et need tulemused on olemas ja selle üle olen ääretult rõõmus :)
   Mul oleks hea meel, kui jagaksid oma kogemust õli tarbimisega ja jagaksid infot mainitud kohalike õlide kohta.

   • Karel says:

    Tere, julgeks jutu jätkuna soovitada tudraõli. Täiesti ehtne ja kodumaine õlitaim, mida väga (veel) ei tunta, kuid on täiesti olemas. Rasvhappelise koostise osas saab kindluse mõttes ise netist otsida “camelina oil”i kohta, mitte segi ajada canolaga ehk rapsiga.

 3. Silja says:

  Tere, tegelikult on oluline kala söömine, mitte ei pea kalaõli tarbima. Mina tegin selle testi ja minul oli enne kalaõli võtmist näitaja 2,4:1.

  • Tere! Olen sinuga täiesti nõus! Kahjuks minu puhul oli vaja võtta õli ka lisaks, et see tasakaal saavutada. Kuid eks esmane rõhk peaks ikka olema heal ja tervislikul toitumisel. Mul on rõõm kuulda, et sinu näitaja nii hea oli:)

 4. Huviline, kellele ka õli pakuti... says:

  Huvitav, kas inimesed teavad, et oma rasvhapete tasakaalu saab mõõta ka Synlabis ja see ei ole mingi kuivvere test… Lisaks saab selle testiga veel hulga muid parameetreid teada. Hind peaks alla 100 euro jääma.

  • Saab tõesti seal mõõta oma rasvhepete suhte tasakaalu. Oleks tore, kui inimesed kasutaksid seda võimalust ja testiks end, sest füüsiliselt ei ole võimalik tunda, kas asi on tasakaalus või mitte. See test, mille mina tegin Vitas kliinikus, meeldis mulle just sellepärast, et see mõõtis lisaks omega 6 ja 3-le kõiki 11 rasvhapet, näitas raku elastsust ja vaimsest tugevust, kaasas oli 40 lk raportit oma veretesti tulemuste koha ja maksis vähem :)

 5. Riina says:

  Soovin samuti teada, millist kalaõli tarbite, kust tellite ja kas seda peaks tarbima kuurina või pidevalt. Kus saab peale Synlabi veel mõõta rasvhapete suhte tasakaalu?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.