Milline on sinu unistuste päev?

Mulle on alati meeldinud lugeda inimeste vastuseid küsimusele: “milline on sinu ideaalne päev?”. Tavaliselt küsitakse seda mõnes ankeedis naiste ajakirjas või ajalehes. Tihtipeale kirjeldatakse sel juhul päeva, mis on enamasti kohustustest vaba ja veedetud pere ja/või sõpradega. Väga harva olen lugenud mõnest sellisest päevast, kus inimene kirjeldaks ideaalsena nt päev otsa lainetes surfamist või üksinda raamatu lugemist. Kunagi ma arvasin, et ideaalne päev peakski olema selline tüüpiline pere ja sõpradega lõbutsemist ja naeru täis päev. Nüüdseks olen aru saanud, et ei ole olemas ühte ja kindlat unistuste päeva. See on midagi, mis muutub ajas, sest meie ise ja meie elu muutub pidevalt. Olen ennast aegajalt tabanud mõttelt, et mingitel ajahetkedel olen unistanud päevast, mille saaksin veeta täiesti üksinda. Väikeste laste emad ehk mõistavad, kust võib tekkida meeletu vajadus lihtsalt üksi olemise ja vaikuse järgi. Ikka selleks, et oma akud täis laadida.

Minu meelest võib olla inimesel mitmeid täiesti erinevaid ideaalseid päevi, mis ajas pidevalt muutuvad. Täna ma võib-olla unistan päevast, mille saaksin veeta üks varvas soojas vees ja teine varvas soojas liivas, ühes käes raamat ja teises jäätis. Homme ma unistan päevast, kus saaksin lihtsalt terve päeva voodis veeta magades, raamatut lugedes ja lemmikseriaali vaadates. Osadel päevadel unistan koos sõpradega midagi toredat teha ja palju kevadiselt tärkavas looduses olla ning vahel tahakski terve päeva veeta vaid oma kalli perekonnaga. Mõni unistuste päev mööduks terve päeva tangot tantsides ja mõnel teisel inimesel näiteks langevarjuga hüpates. Need on kõik niivõrd erinevad päevad ja kohati vastuolulised. Pole võimalik samal ajal olla täiesti üksinda ja koos sõpradega. Seega on üks või teine. Ja kõik need päevad võivad olla unistuste päevad mingil ajahetkel meie elus. Millest siis sõltub üks unistuste päeva olemus? Pole vist eriline üllatus, et selle sisuks on konkreetsel ajahetkel kõige rohkem rahuldamata jäänud vajadused. Me unistame sellest, mida väga vajame või soovime, aga hetkel pole meie elus.

Sa saad enda kohta tegelikult väga palju teada, kui vastad täiesti ausalt küsimusele, milline on sinu unistuste päev antud ajahetkel. Kui suudad mõelda kastist väljas ja ei piira ennast tüüpiliste pere ja sõpradega veedetud unistuste päevast, vaid mõtled päriselt ka, millisest päevast sa kõige rohkem mõnu tunneksid, siis saad teada väga palju enda kohta. Üksinda olemise igatsemine on kindlasti märk sellest, et sa oled jätnud enda liiga kauaks unarusse ja oled eiranud oma baasvajadusi. Sel juhul on aeg akusid laadida mõne sellise tegevusega, mis sulle tõeliselt rõõmu pakub. Kui unistad soojal maal reisimisest, siis on võimalik, et su elu on liiga rutiinseks ja igavaks muutunud. Sel juhul on vaja midagi uut ja põnevat oma ellu lubada või tõepoolest minna reisile kasvõi kodumaal mõnda kohta, kus sa pole varem käinud. Sõpradega veedetud päevast unistades tuleks ehk mõelda sellele, kas viimasel ajal on elu muutunud liiga pere-töö-pere keskseks ja aega sõprade jaoks on väheks jäänud. Sel juhul oleks aeg oma parimatele sõpradele helistada ja üheskoos midagi ette võtta. Sinu unistused räägivad rahuldamata vajadustest ja sügaval hingesopis olevatest soovidest. Nende soovide ja vajaduste täitma asumine toob su ellu rohkelt rõõmu ja kergust.

On viimane aeg istuda mugavalt diivanile, sulgeda silmad ja hakata unistama oma ideaalsest päevas. Unistama ausalt ja siiralt, manades silme ette kõik võimalikud stsenaariumid ja siis tunnetada, mis neist su suu naeratama ja südame tantsima paneb. Sa tunned kindlasti koheselt ära need õiged olukorrad ja inimesed, mida hetkel kõige rohkem vajad. Täiesti ok on soovida ka terve päev voodis maha magada, sest vahel vajame seda vaikselt urus olemise tunnet nii väga. Kui sa oled unistamise lõpetanud, siis on täitsa võimalik, et oled leidnud endale mitte ainult ühe ideaalse päeva, vaid lausa mitu. Näiteks unistad, et üks päev tahaks aias taimi istutada ja metsas uitada ning järgmine päev tahaksid veeta sõbraga kohvikus vesteldes ja filme vaadates. Võimalik, et sul on olemas ka sellise ideaalse päeva stsenaarium, mis toimib alati ja suurendab sinu õnnetunnet iga kord.

Kui oled oma unistuste päeva välja võlunud sügavalt südamesopist, siis on aeg see ellu viia. Lihtsalt tee see teoks! Kui see vajab veidi rohkem planeerimist, siis alusta plaaniga, kuidas see ellu viia. Mida sul on vaja selleks, et sinu unistuste päev saaks juhtuda? Mis hoiab sind tagasi, et valid ikka tavalise rutiinse päeva? Leia need takistused ja siis leia neile lahendused. Usu mind, ühe unistuste päeva planeerimine ja selle ellu viimine annab sulle energiat, rõõmu ja elujõudu väga-väga pikaks ajaks. Puhas ja siiras lapselik elurõõm on tihtipeale see, mida aja jooksul meie eludes üha vähemaks jääb. Kevade saabumisega ongi just õige aeg hakata unistama ja oma unistusi täide viima.

Siinkohal aitan sul unistamisega algust teha. Minu unistuste päev võiks alata selliselt: “Ärkan hommikul umbes 9 ajal selle peale, et akna vahelt piilub sisse päike, mis paitab mu paljaid varbaid. Kuulen, kuidas väljas laulavad linnud ja kui ma avan silmad, siis meenub mulle, et on suvi. Päike paistab ja mu meel on põnevil algava päeva üle. Ma astun paljajalu öösärgi väel rõdule, et tervitada päikest ja uut päeva. Ma söön hommikust ja loen natukene mõnda inspireerivat raamatut. Seejärel suundun randa, kus ……”

Kuidas võiks üks selline päev edasi minna? Millised on sinu esimesed mõtted ja tundeid sellega seoses? Mul oleks hea meel, kui tahaksid minuga oma unistuste päeva jagada all kommentaarides.

Julget unistamist ja ilusat kevade algust!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.