Ettevalmistused suhkruvaba eluks

Esmaspäevast (juba homme!!!) algab minu suhkruvaba elu ekperiment. Esimest korda elus on mul olemas terve järgmise nädala toidukava ja täielik toidunimekiri. Kuidagi nii vabastav on teada, et ma ei pea iga päev pidevalt mõtlema, mida ma järgmiseks söön, vaid lihtsalt asun kokkama. Eile ostsin kõik vajaliku järgmise nädala tarbeks ja täna olen kokanud mõned asjad ette valmis. Esimese nädala eesmärk on järk-järguliselt end ette valmistada suhkru eemaldamiseks oma menüüst. Suhkru tarbimine on lubatud, kuid tuleks hakata selle söömist vähendama. Minu puhul tähendab see, et jätkan kodus kokkamist ja enam ei osta šokolaadi poest juurde, vaid plaanin piirduda puuviljadega. Lisaks valmistasin endale suure kausi hummust juhuks, kui hakkab isutama magusa järgi. Saan seda süüa porganditega. Ja alati aitavad hädast välja pähklid, kui tuleb meeletu isu midagi näksida. Üldiselt plaanin järgida ettenähtud toitumiskava ja naudinguga katsetada uusi retsepte.

Minu suurem eesmärk on teha oma kehale suurpuhastus ja anda endale võimalus tarbida seda, mida mu keha päriselt vajab, mitte sõltuda suhkrunälja rünnakutest. Suhkruvõõrutus kestab 8 nädalat ja sellest u 4 nädalat tähendab ka puuviljade vältimist, kuid need lisanduvad hiljem uuesti menüüsse. Uuringud näitavad, et harjumuste muutmine psühholoogilises mõttes võtab aega 21 kuni 66 päeva. 8 nädalat on just paras aeg, et alguses end vaikselt võõrutada ja siis uued tervslikud harjumused juurutada. Loodan sellel teekonnal teadvustada endale täpsemalt suhkru mõju tervisele ja kutsuda teid kaasa mõtlema oma suhkrutarbimisele (eriti varjatud suhkru osas toidus). Oleksin väga tänulik, kui saaksin edaspidi vajadusel süüa magusat ja siiski tunda, et see ei ole sõltuvusest söödud mõne isu taltsutamine.

Toitumiskava näeb ette, et nüüdsest tuleb hakata iga päev hommikul esimese asjana jooma üks klaas sooja vett sidruniga. Ma küll joon hommikuti klaasi vett aga ei ole sinna sidrunit lisanud. Nüüd siis proovin sidrunivee joomist. See puhastab organismi kahjulikest toksiinidest, mis öö jooksul on eraldunud. Sidrun on tuntud oma kasulike omaduste poolest. Selles on palju magneesiumi, kiudaineid, ensüüme, potassiumi, kaltsiumi, antioksüdante, rauda, vitamiine C ja B. Sidrun aitab immuunsüsteemi tugevana hoida, võidelda viiruste ja bakteritega. Siit saab lugeda veidi täpsemalt sidrunivee joomise kasulikkusest.

Siin on lühike kokkuvõte filmi “That Sugar Film” kohta, kus üks mees katsetas 60 päeva madala rasvasisaldusega, kuid kõrge suhkrusisaldusega toitumist.

Nädala lõpus teen kokkuvõtte oma enesetunde, avastuste ja leidude kohta!

2 thoughts on “Ettevalmistused suhkruvaba eluks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.