Abracadabra Havai stiilis

Sõnades on võlujõudu. Ega ilmaasjata meie esivanemad muinasjutte või muidu lugusid jutustada armastanud ning vajadusel loitsida. Kui hing on raske ja kuidagi muud moodi ei oska olla hetkel, siis on alati abiks üks annus sõnamaagiat. Väike palve või mantra annab just selle vajaliku tunnetuse, et taas saada kontakti iseendaga.

Mina kuulsin mõned aastad tagasi ühest armsast Havai palvest. See on ääretult lihtne ja iga lause selles tähendusrikas. See kõlab nii:

Mul on kahju.
Anna mulle andeks.
Ma armastan sind.
Tänan sind.

Selle palve nimetus on Ho’oponopono, mida kasutatakse probleemide lahendamiseks ja enese tervendamiseks. Palve filosoofia seiseneb selles, et kõige eest, mis meie ellu tuleb, on meil täielik ja 100% vastutus. Kõik su elus on su enda looming. Iga sündmus, inimene või asi saab tulla meie maailma ainult siis, kui meie sisemaailmas on midagi, mis selle kogemuse ligi tõmbab. Kõik probleemid on samuti su enda looming, sinu sisemaailma esile kutsutud väljendus välises maailmas. Kui tahad muuta midagi väljaspool, siis tuleb kõigepealt muutuda ise. Ho’oponopono ravimeetodi tuumaks on enese armastamine. Rahu algab meist enesest. Seda palvet lugedes töötame oma haavatud kohtadega (valulised mineviku kogemused) iseendas (alateadvuses). Nii tervendame ennast ja maailma meie ümber.

Esimese lausega annad mõista, et sul on kahju selle üle, et oma tegevusega oled vastava kogemuse endale ise loonud. See sai tulla teadmatusest. Hetk, mil võtad täieliku vastutuse oma elus oleva negatiivse kogemuse eest, lood juba võimaluse tervenemiseks.
Teise lausega taotled andestust, et eelmine olukord sai tekkida. Sellega küsid ka andestust, et oled Looja oma elust välja ajanud ning end ilma jätnud neist imelistest kogemustest, mis oleksid võinud olla. Looja on Vaim ja Tingmusteta Armastus, mis on suutmatu tundma viha, vimma ja teisi egole omaseid neurootilisi mustreid.
Kolmanda lausega väljendad armastust, mis on võimas tervendav jõud. Armastusesõnumi väja saatmine loob hetkelise suurepärase heaolu tunde sinus. Sõna “armastus” ütlemine on juba iseenesest tervendav, sest kannab endaga alati kaasas selle tunde maagilist olemust.
Neljanda lausega väljendad tänu, et abi on juba olemas ja tänulikkusega vastu võetud. Sinu tänusõnad on tunnustus selle eest, et sinu taotlus on kuuldud ja teostamisele võetud. “Tänan” on üks tuntumaid võlusõnasid, mida lastele maast ja madalat õpetatakse.

Havai palve taga on sügav filosoofia, kuid ei olegi ilmtingimata vajalik seda lõpuni mõista. Piisab teadmisest, et see võib tuua leevendust. Millal iganes tunned vajadust tervendada midagi enda sees, ava end sellele valukoldele ja keskendudes ütle see palve. Sel hetkel keskendu oma murele või soovile ja samal ajal hoia mõttes ka midagi, mis on sinu jaoks püha (mingi kõrgem jõud – Looja, Buddha, universum, loodusjõud vms). Seda palvet saad kasutada kõige jaoks, igasuguste suurte ja väikeste probleemsete olukordade, inimsuhete või enese tervendamiseks.

Proovi järgi näiteks õhtul voodis enne magama jäämist. Keskendu mingile asjale, mis sind häirib ja palveta. Või keskendu oma unistustele ja kutsu need oma ellu läbi palve. Küll sa näed, et see väike sõnamaagia hakkab midagi sinu sees lahti võluma!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.