Uuel aastal kergem pagas

Uus aasta ongi saabunud. See tuli kuidagi vaikselt, rahumeelselt ja nii loomulikult. Olen uut aastat tervitanud läbi elu väga erinevat moodi. Vahel koos sõpradega, vahel vanematel külas olles, vahel suurema seltskonnaga pidutsedes, vahel välismaal ja viimased paar aastat täiesti rahulikult omas kodus. Ei ole olemas ühtegi paremat või õigemat viisi vana aasta ära saatmiseks ja sel aastal ma kogesin, kuidas väga loomulikult sai ühest aastanumbrist teine. See oli öö nagu iga teinegi, kuid ometi oli selles öös midagi teisiti. Teisiti oli tunne, mis andis mõista, et energeetiliselt on toimunud mingi muutus. See sai alguse juba mõned päevad enne vana aasta lõppu, kui tundsin meeletut vajadust vabaneda vanast. Viimased paar päeva on olnud rahunemine, kus uus energia ennast nagu pallina kokku kerib, et siis võimsa jõuga ennast vabastama hakata.

Terve selle nädala olen toimetanud mingis imelikus koristamistuhinas. Minuga pole kunagi varem sedasi juhtunud, aga nagu eelmises postituses kirjutasin, siis otsustasin lahti saada kõikidest neist asjadest, mis mulle enam rõõmu ei paku. Korra juba seda tööd alustanud, ei saanud ma enam pidama. Selline tunne nagu keegi oleks mind suurest liumäest hooga alla lükanud ja ainus viis hoo peatamiseks on sõit lõpuni sõita. Veidral kombel haaras see koristamisrituaal mind täiega endasse ja ma elasin hoopis teises maailmas. Kui riided olid koristatud, siis võtsin lõpuks ette oma raamaturiiuli. Ühel õhtul laotasin kõik oma raamatud keset suuretoa põrandat laiali ja hakkasin pihta. Tulemuseks oli hämmastavalt suur kogus raamatuid, mida ma ei tahtnud enam. Põhimõtteliselt pooled mu raamatutest leiavad uue omaniku. Tõepoolest oli igat raamatut käes hoides täiesti selge, kas ma hakkan seda kunagi lugema või mitte. Osad raamatud olin läbi lugenud, aga teadsin, et uuesti neid ei loe. Siis oli neid raamatuid, mida kindlasti hakkan veel lugema ja siis olid need loetud raamatuid, mis panid mu silmad tõeliselt särama. Mõned raamatud kohe on erilisemad kui teised ning neist kiirgab sooja ja jõulist energiat. Need on minu hea tuju raamatud, mida võin igal ajal jälle uuesti üle lugeda või lihtsalt rumala naeratuse saatel käes hoides silitada. Kõik allesjäänud raamatud said raamaturiiulil oma koha ja mitu kotitäit raamatuid ootab järgmisel nädalal ära andmist, et keegi teine saaks neist rõõmu tunda. Olin päris üllatunud kui vabastavalt see koristustöö mulle mõjus.

Selline oli minu raamatute kogus enne koristust:

2015-12-30_kell_19-30-54_DSC08361

Ja ära andmisele läheb selline kogus:

2015-12-30_kell_22-30-54_DSC08378

Suure revideerimise tulemusena saingi lahti sellest vastikust kuklas olnud lugemist ootavate raamatute nimekirjast. Ma elasin pidevalt selle mõttega, et küll ma siis kunagi kõik need raamatud läbi loen, mida seni polnud jõudnud. Ja see kuhi muudkui kasvas ja kasvas. Ühel hetkel muutus see koormaks ja tegemata tööks. Miks peaksin ma kuhjama tulevikku endale raamatuid, mis kõik vajavad lugemist ja mille jaoks pole ma leidnud aega praegu? Pealegi, kas ma siis tõesti tahan neid raamatud lugeda? Koristustöö käigus sai vägagi selgeks, et ei taha ja mul ei ole vaja mingeid asju ootele panna. Lihtsalt üks raamat korraga. Otsustasin, et nüüd ei osta ma ühtegi raamatut juurde enne, kui olen vähemalt mõned lugemata raamatud oma riiulist ära lugenud. Ja neid lugemata raamatuid on täiesti hallatav kogus nüüd :) Huvitaval kombel ei tekkinud mul eile raamatupoes käies vajadust ühtegi uut raamatut osta. Tegelikult on asi sedasi, et peaaegu iga kord väljun ma raamatupoest raamatuga. Ma lihtsalt ei suuda sealt tühjade kätega tagasi tulla. Esmakordselt tundsin, et seekord oli asi teisiti. Ma tõesti ei kibelenud midagi juurde ostma, sest ma teadsin, millised imelised raamatud mul kodus juba olemas on ja mida ma väga tahan lugeda. Ma olen õnnelik ja rahul oma raamaturiiuli koristustööga ja julgusega vabaneda sellest nõmedast kohustusest lugeda kõiki neid lugemata raamatuid. Nüüd loen ma vaid neid raamatuid, mis tõesti rõõmustavad mind.

Siin on üks väike valik minu hea tuju raamatutest. Iga raamatu kohta võiksin jutustada seda saatva loo, kuid seekord jätan sinu mõttelennule vaba voli ;)

DSC08418

Üleüldiselt hakkab minu põhjalik korrastustöö vaikselt lõpule jõudma. Olen ära sorteerinud veel oma dokumendid ja muud pudi-padi. Jäänud on vaid sentimentaalse väärtusega asjad ja fotod. Need võtan varsti ette, kuid enne teen mõnepäevase pausi. See on vajalik sellepärast, et ma olen terve selle nädala nagu mingis sisemises põlemises elanud. Tõelises tuhinas lahti saada vanast energiast. Ma muudkui viskasin oma elust välja asju ja sättisin kodu korda. Kuid mu tegevus oli nii kiire ja tõhus, et kuigi minu keha on küll praeguses hetkes, on mu hing veel poolel teel uude aastasse jõudmisega. Mu hingele oli vaja palju rohkem aega, et kõigi nende energeetiliste muutustega hakkama saada. Seetõttu tulebki mul väike paus teha ja oma hing järgi oodata. Teate küll, see on selline tunne, kui oled kuskilt kaugelt soojamaareisilt tagasi külma kodumaale saabunud ja kuigi sinu keha on juba kohal, siis sinu mõtted, tunded ja unistused on veel kuskil poolel teel reisilt tagasi naasmisega :) Täna tunnen esimest korda, et hakkan tagasi reaalsusesse saabuma. Uue aasta energia hakkab vaikselt minusse imbuma. Tal on nüüd ruumi minusse tulla, sest vanast on lahti saadud!

Koos selle uue energiaga suunan pilgu tulevikku. Ma mõtisklen selle üle, mida uuelt aastalt oodata. Kuigi ma ei anna endale kunagi uusaastalubadusi, on mul palju ideid ja soove, mis võiksid täituda. Ometi tunnen seekord eredamalt kui varem, et mul siiski on teatav suund või eesmärk uueks aastaks, mis kannab kõiki minu tegemisi ja unistusi. Minu selle aasta eesmärgiks on lihtsus! Lihtsus kõiges. Vähem asju, vähem ülemõtlemist, vähem ületundmist ja rohkem selgeid kvaliteetseid suhteid, rohkem kvaliteetset kohustustevaba aega kallitega, rohkem siirast enesearmastust ja hoolimist, rohkem kohalolemist hetkes jne. Usun, et saite mu mõttest aru. Selle lihtsuse poole ma sellel aastal püüdlengi ja minu meelest olen sellele lihtsusele juba vägeva avapaugu andnud oma hullumeelse koristuslainega.

Lõpetuseks tahan jagada ühte luuletust, mille oma kapipõhjast salajasest märkmikust leidsin. Ma ei tea, kes on selle autor, aga see on lihtsalt ilus.

Tol hilisel õhtul
kui pisut saad mahti
kui aeg sulle niisama seismist ei keela.
Sa kuulatad vaikust
ja akna teed lahti
ja kuupaistesära sa endasse neelad.

Ja ühtäkki märkad,
et kõik mis on olnud,
on minevik.
Läinut on võimatu muuta
ning seesama ärev ja tuuline praegu
kah midagi väärt on
ja palju võib muuta.

2 thoughts on “Uuel aastal kergem pagas

  1. Väga ilus luuletus, aitäh jagamast! Samuti meeldib mulle väga sinu valik hea tuju raamatutest! :) Olen neist mitut lugenud ja need on tõesti hästi positiivse energiaga raamatud, mida loeks veel ja veel …

    Sooovin sulle mõnusat, mänglevat ja rõõmurohket lihtsama elu loomist!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.