Millest räägivad asjad sinu kodus?

Viimastel päevadel olen hakanud tähele panema oma korrastustöö tagajärgi. Suur koristuslaine on lõpuks raugenud, ainsaks erandiks pisike karbitäis fotosid. Hakkasin tagantjärgi mõtlema, et mitu kotitäit asju ma ära andsin ja see number jääb kuskil 15-20 vahele. Kui viimased asjad said minema viidud, tundsin hämmastavat suurt kergendust. Kodus on nii palju hingamisruumi, kõik on visuaalselt nauditav ja hingab oma uues rütmis. Vähenenud on vajadus osta uusi asju, sest näen nüüd selgelt, et mul on juba olemas kõik, mis vajan. Lisaks kasutan palju rohkem ja suurema naudinguga neid meelepäraseid asju, mis mind juba iga päev saadavad. Minusse on hakanud imbuma mingi kummaline enesekindlus, selgus, rahulolu ja vaikus. Tegelikult on isegi kasvanud vajadus vaikuse järgi suuremaks. Olen kindel, et nii mõnigi muutus leiab aset veel mõne aja pärast, kuid praeguseks olen teinud järgmised avastused.

Ma teadvustan nüüd paremini, mis mulle loomupäraselt meeldib. Rõhk sõnal loomupäraselt! Kuna ära sai visatud kõik asjad, mis mind koormasid, siis alles jäidki vaid need asjad, mis sobivad kokku minu loomusega ja mis kõnetavad mind mingil mulle omasel viisil. Taipasin seda, et meid ümbritsevad asjad räägivad meie endi kohta väga palju. Need on vihjed meie sisemaailma. See, millised asjad meile meeldivad ja milliseid riideid me kanname, räägivad palju meie väärtushinnangutest ja vaadetest elule. Asjad on lihtsalt meie olemuse käepikendus. Seda teadmist saab enda kasuks edukalt tööle panna. Näiteks pärast raamatute sorteerimist sain selgelt aru, et minu riiulisse jäid järgi vaid teatud sorti raamatud. Hetkel domineerivad minu raamaturiiulis psühholoogiaalased raamatud, erinevad toitumisalased raamatud koos kokaraamatutega, mõned laste psüühikat puudutavad raamatud ja siis mõni üksik ilukirjanduslik raamat. Ei pea olema just eriline geenius, et näha raamaturiiulis peegeldust neist valdkondadest, millesse suhtun kirega. Mitmeid aastaid oma elust otsisin ma seda, milline töökoht paneks minu silmad särama. Alles nüüd saan ma aru, et see vastus vaatab suurte tähtedega vastu minu raamaturiiulist. Tänaseks olengi juba poolel teel oma teraapiaõpingutega ja toitumisalase kirjanduse uurimine jätkub samuti. Me leiame oma kire asjades, mida me armastame teha igapäevaselt loomupäraselt. Meid rõõmustavad esemed ja eriti raamatud räägivadki meile loo kõigest sellest, millesse suhtume siin elus kirega.

Avastasin, et koristusjärgne enesekindlus on seotud otsustusvõimega. Me teeme iga päev oma elus mitmeid otsuseid. Praktiliselt iga meie tegevusele eelneb otsustus, iseasi kas see alati teadlik on. Kuid on hetki, mil tuleb tõeliselt kaaluda ja vaagida oma otsuseid põhjalikult. Probleemsed olukorrad saavad tegelikult lahenduse otsusest mingit moodi tegutsema hakata. Kuni pole sündinud otsus, elame segaduses ja ärevuses. Otsuste tegemiseks on vaja meelekindlust. Kas tead, kuidas on seotud otsustusvõime koristusega? Asjade äraviskamise faasis on sul vaja iga asja kohta teha eraldi otsus, kas see jätta alles või ära visata. Sedasi treenid sa iga kord oma otsustusvõimet ja kasvatad seda tugevamaks. Iga asja oma käest läbi lastes ja teadlikult otsustades selle saatuse üle, muutudki paratamatult lõpuks enesekindlamaks. See sama enesekindlus aitab sul hiljem teha oma elus palju olulisemaid otsuseid. Kui tunned, et otsustamine ei ole sinu tugev külg, siis saad seda lihvida põhjaliku kodukoristuse käigus. Lisaks aitab see protsess hakata vastutust võtma oma elu eest, sest saades meistriks otsuste vastuvõtmises, ei ole võimalik enam jätta ühegi otsuse tegemist kellegi teise kanda!

Viimane aspekt, mille mõju juba tunnen, on see, et ebavajalikest asjadest lahti saamine näitab seda, mida me tõeliselt vajame. See kehtib nii füüsiliste asjade osas kui ka emotsionaalsete vajaduste osas. Mina avastasin, et vajan tegelikult väga vähe asju. Ideaalis kunagi veelgi vähem, kui mul hetkel on. Kõige üllatavam mõju on hetkel hingetasandil toimunu. Mõned päevad tagasi tajusin, et minus on nii palju negatiivsust pinnale tulnud – kriitikat, kurbust, viha, ärritust. Kui ma olin seda tundnud ja endale teadvustanud, siis sain aru, et see on täiesti üleliigne. Midagi, mida ma oma ellu enam ei taha. Sain aru, et selles osas on vaja midagi ette võtta. Sain vastuse, et tuleb taas hakata regulaarselt mediteerima, leida aega vaikselt iseendaga olemiseks. Juba järgmisel päeval tundsin täiesti sõnulseletamatut tänutunnet kõige selle üle, mis mu elus on olemas. Eriti oma lähedaste inimeste olemasolu üle. Ma lihtsalt ahmisin seda tänutunnet endasse ja olin kogu hingest tänulik. Siis saingi aru, et see tänutunne oli saanud minusse tulla, sest ma olin otsustanud sellele ruumi teha. Olen viimasel ajal unustanud olla tänulik, kuigi tean küll kui oluline see on. Tänutunne on nii tihedalt seotud armastustundega. Hetkedel, mil oled siiralt ja südamest tänulik oma elu eest, oled samal ajal ka ühendatud armastuse energiaga. Seda oligi mul vaja taas kogeda. Kodu koristamise tulemusena leidsin ma kapinurgast üles unustusehõlma vajunud kaks äärmiselt olulist rahuldamata vajadust – olla tänulik iga päev oma elu eest, kõikide kallite inimeste ja kõikide asjade eest oma elus ning regulaarselt mediteerida.

Siinkohal saadan suure tänutunde teele sulle, mu kallis lugeja, et oled olemas!

4 thoughts on “Millest räägivad asjad sinu kodus?

 1. Väga mõnus lugemine pühapäeva pärastlõunal :) Tegelikult tundsin, kuidas minuga kõnelesid “loomupärane” ja “otsustusvõime” ning nende sõnum mulle oli vägagi teretulnud! Tänud!!!

   • Emme says:

    Imeliselt tore ja mõtlemapanev kirjutis.Olen Sinu vaadetega täiesti nõus.Tihti koormame ennast mittevajalike asjadega nii füüsilises kui ka emotsionaalses plaanis ja kaotame midagi väga olulist lihtsalt ära-usu endasse ja oma lähedastesse.Tore,et panid mind tõsiselt mõtlema,sest asjade äraviimisega juba tegelen- seega arenen õiges suunas.Musi mopsti!!!!!

    • Eks Sina oled mulle juba väiksest peale õpetanud seda kunsti, et ebavajalikke asju pole vaja kuhugi kapinurka koguda :) Kallid

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.