Keha sõnumid

Jõulukuu on alanud, päkapikud luusivad ringi, põue poeb mõnus kodusoojus ja olemine on helgem. On tunda ootust ja on tunda, kuidas aasta lõpp hakkab lähenema. Aasta viimasel kuul tunnen iga keharakuga, kuidas mingi jõud kutsub sissepoole kaema ning hakkama tasapisi lahti laskma vanast. Lahti laskma kõigest sellest, mis ei teeni mind enam ja uude aastasse kohe kuidagi kaasa ei saa tulla. Aeg on teha üks korralik suurpuhastus. Mitte lihtsalt asjadest vabanemise näol vaid laiemalt. Tunnen, et alustama peaks iseendast ja siis liikuma endast välja ümbritseva poole. Kutsun sind endaga kaasa, et järgnevatel nädalatel mõtiskleda selle üle, kuhu oled jõudnud ja kuhu tahad edasi jõuda. Mis hoiab tagasi ja mis tuleb üle parda visata? Inimene on tervik. Keha, meel ja hing toimivad kõik üheaegselt ning mõjutavad üksteist. Rahulolu ja õnn valitseb siis, kui need kolm tasandit räägivad ühte keelt. Iga mõte ja tunne mõjutab meie keha ja kehas toimuv mõjutab vaimu. On aeg need kihid läbi vaadata ja puhastada ebakõlad.

Täna alustame füüsilisest kehast. Keha võib vaadelda kui templit meie hingele. See on kodu, kus me ise elame. Kui meie hinge närib valu või meie meeltes valitseb tasakaalutus, siis meie keha väljendab seda mingi moel. Keha jääb haigeks kui meis on maha surutud tugevaid tundeid või kui me oleme pidevalt stressis ja keha on võitle-põgene-või-tardunud olekus. Keha võib jääda haigeks ka siis, kui me ei järgi oma hinge sõnumeid ehk elame vastupidi oma sügavamatele väärtustele ja igatsustele. Enamik inimestest eelistab uskuda, et meid tabanud haiguste juured on kusagil väljaspool ja neil pole mingit seost meie mõtete, tunnete ja käitumisega. Tõde on vastupidine. Kas te teadsite, et vähemalt 85% haigustest tuleneb elustiilist?! Seega väga suures osas mõjutab meie keha ja tervislikku seisundit viis, kuidas me oleme otsustanud elada. Teisisõnu, mida me igapäevaselt mõtleme, tunneme ja teeme, millised on meie harjumused jne.

Kutsun teid olema oma kehast teadlikum. Järgmiste päevade jooksul pane rohkem tähele seda, milliseid signaale keha sulle saadab. Kui sa kuulad oma keha, siis märka, millised kohad on haiged ja valusad. Kas sul on mõni krooniline haigus või valu? Millest see võiks sulle rääkida? Märka seda, kui kehal on nälg või janu või kui keha vajab und. Kas pakud oma kehale seda, mida ta vajab? Mis toimub sinu kehas, kui sa ärritud, kurvastad, pettud, oled tänulik või rõõmus? Mida su keha vajab selleks, et ta saaks sind igapäevaselt teenida? Kuidas su keha terveneb? Lihtsalt märka, millest räägib su füüsiline keha, sest ta saadab iga päev sulle palju olulisi signaale. Kui sa oled ennast mõnda aega sedasi terasemalt kuulanud ja kui sa oled aus endaga, siis sa ka tead, mis vajab muutmist.

Kui tahad astuda sammu sügavamale endasse, siis seisa peegli ette alasti ja vaata ennast põhjalikult. Võimalik, et sa näed seal ka midagi sellist, mis sulle enda juures ei meeldi. Ma kinnitan, et on võimalik armastama hakata ka neid mitte meeldivaid kohti. Seega saada armastust oma keha igale osale. Kuigi see ei juhtu ühe korraga aga kui seda igapäevaselt teha, siis lõpuks sa hakkad oma keha armastama kogu oma ilus ja valus. Mida rohkem sa suudad enda keha aktsepteerida ja armastada, sest lihtsam on sul teha ka vajalikke muutusi. Täitsa võimalik, et su keha ütleb sulle, et aeg on hakata paremini sööma või minna trenni. Võib-olla ta ütleb, et ta vajab rohkem puhkust või rohkem hellusi. Aga võib-olla on vaja minna juuksurisse või veeta üks romantiline nädalalõpp kallima kaisus. Ja suure tõenäosusega on vaja kõigil meist tegeleda mõne hingesoppi tolmu koguma jäänud tunde või meie elu takistava uskumusega. Mis iganes on see sõnum, püüa see kinni ja mõtiskle, mida on sul vaja maha jätta vanasse aastasse ja mida on vaja muuta, et su keha saaks olla uuel aastal tervem.

Mina olen juba mõned päevad vaikselt oma kehaga rääkinud. Tean, et mu keha vajab und, vajab mõnusat hella hoolitsust mõnes spaas või massööri juures, vajab taas trenni tegemist ning mõnest lisakilost lahti saamist. Lisaks kisendab mu keha tantsimise järgi. Mu keha on natuke unarusse jäetud mitte nii väga mu enda laiskusest kuivõrd sellest, et olen hetkel palju hoolitsemas oma laste eest. Olen südamest tänulik oma kehale, et läbi tema on saanud siia ilma sündida kaks uut hingekest ning saan julgelt öelda, et mu keha on mind teeninud hästi. Toitumise osas saan väita, et suhkruvaba programmi tegemine oli üks parimaid asju, mida oma keha ja vaimu jaoks olen teinud. Rasedus viis mind sellelt teelt natuke kaugemale ja mõlgutangi nüüd mõtteid, et millal see teekond uuesti ette võtta. Jätkan veel mõned päevad keha sõnumite kuulamist ja pean läbirääkimisi iseendaga, kuidas keha tervemaks ja õnnelikumaks muuta.

Terves kehas terve vaim! Mine sa võta kinni, kumb neist enne vajalik on, kas terve vaim või terve keha :) Igatahes on nad lahutamatult seotud selleks, et olla terve ja rahulolev. Mõnusat kehaga suhtlemist!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.