Unistused on loodud täituma

Unistustel on omadus täituda. Tegelikult on need loodud täituma, sest mille iganes suudad oma kujutluses välja mõelda on potentsiaal materialiseeruda. Meil kõigil on palju väikseid, suuri ja väga suuri soove. Juba väikse lapsena unistasime pidevalt millestki, oli see siis mänguauto, Barbie nukk, uisud, jalgratas või mis iganes muu asi. Mida suuremaks kasvasime, seda suuremaks kasvasid meie unistused. Vahel olid need nii suured, et tundus lausa võimatu, et need üldse kunagi teoks saavad. Ometi on universumis asjad loodud nii, et kui sa midagi väga-väga tahad ja kogu oma energia sellele suunad, siis saad kõik, millest unistad. Mulle tundub, et väiksena oskasime oma soove realiseerida palju osavamalt kui täiskasvanutena.

Kas oled tähele pannud, kui väike laps midagi soovib, siis ta ei anna alla enne kui ta on selle saanud? Ta on valmis väga suure jõu ja keskendumisega liikuma oma soovitud objekti suunas. Mida visam ta on, seda rutem tema soovitu täitub. Lihtne näide on siinkohal tavaline vestlus vanema ja lapse vahel, kus laps lunib nt jäätist või kommi vms magusat ampsu. Alguses ütled “ei”, sest ta oli näiteks just äsja juba saanud mõned kommid. Lõpuks ta oskab seda küsida nii manguva häälega ja nii visalt, et kui sa oled juba oma 5-10 korda ära öelnud, siis nii mõnigi kord ütled lõpuks “hea küll, üks komm veel” :) Suurim põhjus, miks sa alla annad, et sa enam ei jaksa seda lunimist kuulata. Laps ongi saanud oma tahtmise. See on täiesti loomulik ja normaalne protsess, mis ilmestab suurepäraselt seda, kuidas lapsed ei anna nii lihtsalt alla. Nad on visad ja sihikindlad, sest neil pole hirmu midagi kaotada. See on oskus, mida meil täiskasvanutel tuleb vahel uuesti õppida. Oskus mitte alla anda, kui me midagi kogu hingest tahame. Ma alati imetlen oma last, kui ta on suutnud mult siiski selle “jah” sõna välja meelitada, kuigi ma olen korduvalt “ei” öelnud. Lapsele ei tee “ei” sõna kuulmine haiget ega pidurda teda edasi proovimast. Loomulikult ei juhtu see alati, et ma talle nö järgi annan aga need korrad, kus see on juhtunud, olen ma sisimas imetlenud tema meelekindlust ja õppinud ise olema järjekindlam oma unistuste elu loomisel.

Kui me teame, et unistustel on alati potentsiaal täituda, siis miks meie unistused tihtipeale ei täitu? Miks me lõpetame õnnetuna, pettununa ja tihtipeale ka vaesuses? Üks võimalustest on see, et me anname alla. Teine variant on see, et me ainult unistame oma mõtetes aastast aastasse aga ei astu selle nimel mitte ühtegi sammu. Kui sinu unistused ei täitu, siis sul tuleb otsa vaadata ainult iseendale. Paljast soovmõtlemisest ei piisa. Tuleb tegutseda kindlalt ja järjepidevalt, sellise püsivusega, et kui unistuse poole liikumisel tabavad tagasilöögid ja ebaõnnestumised, siis need ei peata sind. Igas ebaõnnestumises on suure edu alge ja tihti eelneb tõelisele edule üks valus ebaõnnestumine. Küsimus on selles, kas sa lased sellel ebaõnnestumisel enda üle võimust võtta ja öelda, et “ah ju see siis kõik pole minu jaoks” või “elul on teised plaanid minuga”. Paljud inimesed jäävadki siia kinni ning ei jätka oma valitud teel kõndimist. Nad annavad alla ja usuvad oma sisemist dialoogi, mis neile negatiivseid mõtted ette söödab. Elul ei ole kohe kindlasti plaanis kellegi unistusi tappa, kuigi tal võib olla plaanis sulle anda erinevaid õppetunde sellel teel, et sa ikka oleksid valmis oma tõelist edu vastu võtma.

Kui sa tunned, et miskil põhjusel ei ole sa eriti rahul oma eluga ja sinu suured või väiksed unistused ei täitu, siis on aeg seda olukorda muutma hakata. Kõik algab suurest soovist või eesmärgist. Selleks, et üldse midagi ilusat, põnevat ja ägedat saaks sinu ellu tulla, tuleb midagi kogu hingest tahta. Sel hetkel sa veel ei tea, kuidas see saabub su ellu aga kõik algab soovist. Nii suurest soovist nagu see oleks üks põletav igatsus. Tea, mida sa tahad ja siis leia enda seest see põletav soov seda omada. See võib olla mingi materiaalne asi, kuid see võib olla armsa inimese leidmine või oma unistuste kodu loomine või hoopis rikkaks saada. Pole vahet, mis on sinu soov, kuid oluline on, et see oleks tugev ja tuleks sügavalt sinu hingepõhjast. Tegelikult pead sa olema veendunud, et sinu soov täitub hoolimata sellest, et sa ei tea veel, kuidas ja millal.

Ma arvan, et nii mõnedki inimesed oskavad kogu hingest soovida ja uskuda oma unistuste täitumisse. Oma unistused saavutavad aga need, kes asuvad reaalselt tegutsema ja ei anna alla. Millisesse gruppi kuulud sina? Kas sa oled suur unistada, kes teeb mõtetes suure linna, kuid tegudeni ei jõua või saavutad oma eesmärgid ja maitsed edu vilju? Thomas A. Edison unistas elektrilambist ja ta asus seda unistust täide viima. Kas teadsid, et enne kui ta saavutas oma eesmärgi, sooritas ta enam kui kümme tuhat edutut katset? Kuid ta ei andnud kunagi alla, sest tema soov oli kindel ja usk suur. Kõik suurmehed, kellel on olnud üks suur unistus, on kogenud korduvaid ebaõnnestumisi enne kui on saavutanud edu. Tahtejõud ja usk aitavad sind alati püsti tõusta ja edasi minna. Otsi üles oma kapinurka tolmu koguma jäänud unistused ja vaata, mis hetkel sa andsid alla ja need hooletult kõrvale heitsid. Seejärel kasvata uuesti oma usku ja tahtejõudu ning asu neid saavutama. Küsi endalt, mida sul on vaja teha selleks, et astuda esimesi samme oma soovitud elu suunas? Seejärel koosta tegevusplaan ja asu tegutsema.

Unistused on loodud täituma. Mine püüa oma unistused kinni, sest mis võiks olla ilusam aeg selle tegemiseks kui üks imeline suveaeg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.