Mida oodata aastalt 2017?

Uus aasta on sujuvalt saabunud ning aasta lõpus tehtud otsus lubada endal puhata on andud head tulemust. Tunnen, kuidas kõik mu sees ja ümber rahuneb tasapisi. Lõppenud aasta on pakkunud nii palju tegutsemist, uusi olukordi ja väljakutseid. Kohati ma lausa jooksin ajaga võidu. Ma tean, et aega tuleb teha endale olulisteks asjadeks, mitte ise muutuda aja orjaks. Selleks ongi vaja teadlikult luua aega selle jaoks, mis on endale oluline. Tajudes selgelt saabunud aasta uut ja värsket energiat, mõtisklen sellest, millised soovid ja taotlused sellele aastale teele saata. Tunnetasin aasta lõpus selgelt, kuidas aina rohkem ja rohkem saavutamine, tõmblemine ja rügamine võib mõjuda nii väsitavalt. Kogu meie ühiskond on kuidagi häälestunud sellele, et kõike oleks vaja rohkem, paremini ja võimsamini. Sellel virr-varri sees on kerge pea kaotada.

Seepärast olen valinud uuel aastal saada hakkama vähemaga. Vähem asju. Vähem kohustusi. Vähem erinevaid tegevusi. Vähem tegemata-asjade-nimekirju. Vähem peab-tuleb teha asju. Vähem kohtumisi, mis ei täida hinge jne. Ühesõnaga uue aasta kandvaks märksõnaks ja püüdluseks minu jaoks saab aeglane ja rahulik kulgemine. See muidugi ei tähenda nagu ma loobuksin kõikidest tegemistest ja istuksin diivanile maha lösutama. Kuid kindlasti tähendab see rohkem hinge kosutust, vaikusehetki, sisekaemust ja mõtisklusi, rohkem hetkes kohalolu.

Selleks, et ma seda tõesti teha saaksin, võtsin aja maha sisekaemuseks ja panin enda jaoks kirja olulised märksõnad, mis aitaksid mul fookust hoida. Minu olulised märksõnad uueks aastaks on järgmised:

Kvaliteetaeg iseendaga. Hoian end täidetuna ja rahulolevana, et jagada oma hoolt ja armastust perele. Selleks leian enda jaoks parimad tehnikad ja praktiseerin neid järjepidevalt.
Abielu. Võtan rohkem aega mehega kahekesi olemiseks, ilma lasteta. Isegi kui seda aega pole kvantitatiivselt palju, siis leian uusi viise, kuidas paarina meie armastuse anumad täidetuna hoida.
Emadus. Olen olemas nii füüsiliselt kui emotsionaalselt laste jaoks. Loen ja harin end lisaks laste psühholoogia teemadel ja rakendan uusi teadmisi, et lapsevanemana parem eeskuju ja toetaja olla. Valmistun taaskord emaks saama täiesti uues energias ja küpsemana.
Karjäär ja eneseteostus. Sellel aastal tuleb karjääris veidi vaiksem aeg, kuid see ei tähenda täielikku seisakut. Selle aasta suurim eesmärk on lõpetada teraapiaõpingud. Kindlasti jätkan blogimisega. Samuti on plaanis veel midagi uut luua seoses holistilise teraapiaga, kuid seda kõike oma rahulikus mõnusas kulgemises.

Ma ei sea endale ühtegi karmi lubadust või käsku, kuid ma lasen oma taotlused uueks aastaks teele ning lähtun oma eesmärkidest, et aidata mul fookust hoida.

Mis on sinu selle aasta ootused, lootused või eesmärgid?
Miski ei pea olema kivisse raiutud, kuid selleks, et enda ellu tõmmata seda, mida igatsed, tuleb alustada soovide teele panekust :) Hoolimata sinu konkreetsetest eesmärkidest, on mul sulle üks soovitus. Välju oma mugavustsoonist piisavalt tihti. Tee seda teadlikult, sest ainult sedasi on sul võimalik jõuda kvalitatiivselt kõrgemale tasemele, tuua enda ellu rohkem enesekindlust, rõõmu ja rahulolu.

Siin on mõned mõtted, kuidas end mugavustsoonist välja saada:

Tee midagi esimest korda oma elus. Midagi, mida sa kunagi varem pole teinud. See võib olla väike või suur asi, vastavalt sinu valmisolekule. Näiteks lähed mõnda ekstreemsesse kohta reisima, vaatad kinos õudusfilmi, naeratad võõrale inimesele niisama heast peast, kannad miniseelikut, sööd mõnda eksootilist toitu vms. Leia endas see tahe ja jõud, et katsetada ja avastada maailma ja iseennast.

Tee midagi, mida kardad. Hirmuga on selline lugu, et see kaob kohe, kui kardetud asjale otsa vaatad. Selleks tuleb enda sees leida see julgus, rõõm ja mängulust, mis aitab sul tegutseda hoolimata hirmust. Võib-olla sa kardad mõne inimesega olulist vestlust pidada, võib-olla bossilt palka juurde küsida, võib-olla avalikult esineda või võõrast inimest tänaval kõnetada. Otsusta, et sa ületad oma hirmu ja lihtsalt tee seda!

Tee midagi, mida oled juba ammu tahtnud teha. Üleüldiselt elus tee rohkem neid asju, mida tahaksid, mitte peaksid. Näiteks mine sõbrannaga spaasse, vedele terve päev voodis, loe raamatut, mine kinno, mine trenni, hakka raha koguma unistuste reisi jaoks jne. Leia igas päevas kasvõi natukene aega mõnele meelistegevusele ja kui su südames on mõni suurem soov, mis on sinna kauaks tolmu koguma jäänud, siis on aeg see ellu puhuda.

Õpi selgeks midagi uut. Niipea kui sa lõpetad õppimise ja uute teadmiste või oskuste omandamise, hakkab ka põnevus sinu elust kaduma. Pane ennast proovile! Näiteks õpi mõnda uut keelt, mine tantsukursusele, tinista kitarri, õpi kokkama oma lemmikrooga või avasta mõni uus spordiala. Tegelikult ei pea see olema midagi suurt ja põhjalikku. Edusammud uute asjade omandamisel annavad sulle tohtu enesekindluse ja usu endasse.

Kuidas sina oma elu ja iseennast luua soovid alanud aastal? Mis on need muutused, mida oled valmis algatama ja läbi viima?

2 thoughts on “Mida oodata aastalt 2017?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.