Kas tahad elada 100-aastaseks?

Mis on sinu vastus sellele küsimusele? Sinu esimene reaktsioon. Mind lõi see küsimus hetkeks pahviks, sest keegi kunagi ei küsi selliseid asju, aga kuskilt sügavalt seest tuli üks rõõmus hõige: “jaa, muidugi!”.

Raamatu “Armastus, meditsiin ja imed” autor väidab, et vastus sellele küsimusele näitab selgelt kui suur on inimese elutahe ja sellest tulenevalt tõenäosus terveneda mistahes raskest terviseprobleemist. Tihtipeale inimesed arvavad, et neil on tugev tahe elada ja võidelda oma elu eest, kuid sellele võib vastu töötada alateadlik soov mitte elada. Seepärast ongi see 100-aasta küsimus geniaalne, et tuvastada tegelikku elutahet, sest me ei pruugi alati teadvustada endale oma hoiakuid ja alateadlikke elumustreid. 

Dr Siegel väidab oma aastatepikkuse kogemuse pealt seda, et enamus inimesi ei vasta jaatavalt sellele küsimusele, ilma et nõuaks lisaks mingit hüpoteetilist tervisegarantiid. Nad ei võta instinktiivselt vastutust selle ees, et muuta ka oma viimased eluaastad elamisväärseks. Miskipärast usuvad nad, et teatud vanusest alates on nende elu igav, üksluine ja tervis veab pidevalt alt. Lisaks puudub selles elus mäng, rõõm ja on vaid probleemid. Kui me usume, et see nii on, siis seda me endale tellimegi. Kuid see ei pea nii olema.

Siit edasi jõuame järgmiste küsimusteni: “Kas sa armastad ennast piisavalt, et hoolitseda oma keha ja meel eest? Kas sa sööd tervislikult, puhkad piisavalt? Kas sa teed sporti? Kas motiveerid ennast ise? Kas otsid tegevusi, mis pakuvad rõõmu ja rahuldust?”

Sinu elu ja õnn on su enda teha. Kui sa võtad endale vastutuse oma elu eest, siis sa teed kõik selleks, et saaksid vastata neile küsimustele jaatavalt. Ja kui sinus on seda kirge ja tahet elada, siis vabalt võib elada 100-aastaseks!!!! Mõtiskle, millistele küsimustele vastad eitavalt ning leia üles oma sisemised takistused.

Viimastel aastatel on mul tekkinud suur huvi toitumise vastu ning olen sageli mõelnud, kui palju mängib toitumine rolli meie heaolus. Muidugi olen jõudnud tõdemuseni, et see on väga oluline, millega ma oma keha toidan. Enam ma ei suuda süüa lihtsalt seda, mis kätte juhtub, vaid valin oma toitu hoolikalt, nii et see annaks optimaalselt kõik vajalikud toitained mu kehale. Järgmistes postitustes mõtisklen lähemalt tervisliku toitumise teemadel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.