Alustame aastat suhkruvabalt!

Uus aasta on alanud ja aeg on üle vaadata oma unistused ja visioonid aastaks 2018. Aasta algus on kohe õige aeg millegi suure muutmisega alustada, sest tunne on vägev ja tegutsemistahe suur. Mis siin ikka oodata, haarame aga härjal sarvist ja tegutsema! Mainisin eelmises postituses, et olen otsustanud taaskord suhkruvaba programmi läbida. Juba mõned kuud on see soov mu sees tiksunud aga kuidagi ei tundunud päris õige ajastus vahetult enne jõule seda tegema asuda. Seega ootasin aastavahetuse ära, et uue hooga alustada. Miks siis uuesti suhkruvaba programm ja kas ma siis polegi terve aeg suhkruvaba olnud?

Jah, pean tõdema, et ühel hetkel sai sellelt vankrilt maha kukutud. See küll ei tähenda, et ma lademetes suhkrut ja magusat oleks söönud. Jätkuvalt olen endale pea kõik toidukorrad ise valmistanud ja kodus suhkrut ei kasuta toiduvalmistamisel. Kuid peale viimast rasedust ei jälginud ma seda enam nii rangelt. Külas olles sõin julgelt ikka nende pakutut ja pidupäevadel võtsin kooki ka. Lisaks sundis raseduse alguse iiveldus mind rohkem ja tihedamini näksima ja miskil põhjusel sobisid iivelduse leevendamiseks kõige paremini leib ja igasugused krõbuskid. Ei jaksanud ma siis enam järge ajada, kui palju seal kuskil suhkrut sees on. Kuidagi sealt edasi see asi rohkem soiku jäi. Hiljem tegid magamatus ja muidu vaimne väsimus oma töö ja tume šokolaad oli taaskord parim energialaks kui aega enda jaoks laste kõrvalt väheks jäi. Ühel hetkel rääkisime mehega sellest, et me pole kumbki end kunagi füüsiliselt nii hästi tundnud, kui selle eelmise suhkruvaba eksperimendi käigus. Siit saab lugeda, miks ma kunagi selle teekonna üldse ette võtsin!

Ma usun, et see on olnud seni üks mu parimaid otsuseid, mida olen kunagi oma tervise heaks teinud, sest see sundis mind lisaks suhkrust loobumisele ka kõik toidud otsast lõpuni ise valmistama. Kui miski on lihtsalt nii hea mõjuga nii füüsilisele kui vaimsele tervisele, siis miks mitte seda korrata. Kuna ma niisama dieeditamisse väga ei usu ja kaloreid ma lugeda ei armasta, siis mulle see I Quit Sugar programmi mentaliteet sobib. Tuleb süüa lihtsalt päris toitu ja ilma suhkruta. Ausalt, see on tegelikult lihtsam kui tundub. Eriti nüüd, kus ma olen seda juba korra teinud, siis tean, et võimatut pole siin midagi. Tuleb lihtsalt jääda oma otsusele kindlaks :) Eks saab näha, kuidas see seiklus meil seekord kulgeb.

Alustame juba järgmisel esmaspäeval. Nädalavahetuseks saan kätte uue toitumiskava ja pühapäeval teen esimesed ettevalmistused nädalaks. Igatahes ma ootan seda aega põnevusega ja neid imelisi tagajärgi, mida suhkrust loobumine toob. Ma ei sea endale eesmärgiks suhkrust jäädavalt loobuda, kuid järgmised kaks kuud teen seda küll! Mõned inimesed peavad dieete, mõned paastuvad või teevad detox smuuti päevi, kuid minu jaoks kõige vägevama puhastuse annab suhkrust loobumine.

Tean, et see teema on paljudele südamelähedane, sest ikka veel loevad inimesed pea igapäevaselt eelmise eksperimendi postitusi. Seekord ma sellist põhjalikku teooria jagamist ei tee, sest see info on täpselt sama ja aegumatu. Küll aga luban teil piiluda oma kööki natuke teistmoodi. Nimelt jagan hea meelega, mis toite valmistan läbi piltide ja väikeste videolõikude. Samuti kirjutan lühidalt ja lihtsalt, kuidas meie perel see eksperiment kulgeb. Kirjutan ja jagan täpselt nii tihti ja palju, kui aega on. Võib-olla saab see olema iga päev aga võib-olla paar korda nädalas. Kui sa soovid meie kogemusest taaskord osa saada, siis lisa end minu uudiskirja saajate hulka. Seda saad teha kodulehe paremal pool tulbas kõige üleval oleva vormi kaudu või postituse lõpus.

Sedasi saan teile otse postkasti saata lühikesi ja loodetavasti inspireerivaid ülevaateid ja pildikesi meie toimetamisest köögis. Kuna tegemist on minu üldise uudiskirjaga, mis edaspidi kajastab peamiselt vaimse tervise teemalisi postitusi, siis võib rahumeeli end pärast eksperimendi lõppu listist eemaldada. Kuid järgmised kaks kuud saab uudiskirja kaudu põhiliselt kuulda ja lugeda toitumise kohta. Ja kui tunned, et tahad seda teekonda meiega koos teha, siis anna endast julgelt märku, sest siis saame üksteist toetada :)

Tõeliselt vägevat unistuste täitumise aastat kõigile, rahu südamesse ja rõõmu silmadesse!!!

5 thoughts on “Alustame aastat suhkruvabalt!

 1. Iris says:

  Väge täis uut aastat sulle, Anu!

  Jälle mulle kirjutatud :D olen suhkrust loobumise MÕTTE! lainel juba samuti paar kuud, aga seda head tõuget pole saanud. Olen teinud selle läbi paar aastat tagasi u 5-6 kuud järjest ja kirjeldamatu on see kerguse tunne, kui suhkrut ei söö. Füûsiline kergus ja selgus peas, sõltumatus…need on seda teekonda väärt. Kõige mõistuse vastasem ongi see, et enamus ajast me sirutamegi ju kiire energialaksu saamiseks kommi või shokolaadi järele…tegelikult see tegevus vaikselt, aga kindlalt hoopis röövib me energiat. Jälgin su teekonda ja proovin isegi motivatsiooni saada.

 2. Sullegi väekat ja külluslikku uut aastat!!
  Tulemused on tõesti seda teekonda väärt. Mulle kõige enam meeldis see mentaalne selgus, mis saabus :) Kui tahad detailsemalt jälgida, siis telli uudiskiri. Tean, et saad postituste kohta teavet aga seekord ma postitusi ei tee, vaid kirjutan otse postkasti uudiskirja tellijatele. See uus asi nüüd lehel :)

 3. Sirts says:

  Uuel aastal uue hooga! Ma tegelikult andsin sama lubaduse ja kuna hetkel tunnen, et motivatsioon kaob, otsisin teiste kogemusi :D Hea, et sinu postituse otsa koperdasin. Suvel on jäätis tõeliseks piinaks. Ma harjunud ikka pea iga päev jätsi sööma ja nüüd siis peab ilma olema. Aga leppisin endaga kokku, et kui olen 30 päeva ilma jäätiseta (ja no muu suhkrumagusasjad lisaks), siis saan https://www.kingitus.ee/kingitus/sukeldumine-veealuse-vangla-varemetes seda tegema minna.

 4. Jäätisest loobumine on suvel eriline väljakutse, kuid see sukeldumise preemia on küll päris hea motivatsioon! Kui sa puuvilja sööd, siis ma soovitaks kodus teha ise jäätist, banaani ja avokaado püreest näiteks. Võib panna ka toorkakaod hulka ja siis jäässe. Saab väga hea jäätise ilma lisatud suhkruta. Selleks puhuks, kui jäätise isu ikka liiga suureks läheb :) Jõudu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.