Suurpuhastus kodus ja suhetes

Jõulupühade soe ja rammus energia on otsa saanud ja asendumas natuke elevama aasta lõpetamise meeleoludega. Mina tunnen, et peale iseenda füüsilise ja vaimse tervise seisundi üle mõtisklemist, vanast vabastamist ja kosutavate pühade möödumist on jõudu kogumas uus energia, mis sunnib rohkem tegudele. Mõtted on selgemad ja konkreetsemad, tundeid on tulnud ja läinud ning süda on kerge. On igati sobilik aeg teha üks korralik puhastus oma koduses keskkonnas ja suhetes, lõpetada veel viimased väiksemad tegemata jäänud asjad ja hakata vaikselt looma visiooni uueks aastaks.

Kui mõtted, tunded ja keha räägivad ühte keelt ja on kooskõlas hinge salajaste soovidega, siis valitseb harmoonia. Kui sinu sees valitseb harmoonia, siis valitseb see ka väljaspool sind sinu suhetes, kodus, töös ja kõiges muus. Olen kindel, et kõigil meil on meie keskkonnas asju, mis ei kõneta meid enam või ei kuulu enam meie süsteemi. Me oleme kas ise muutunud või on muutunud inimesed meie ümber. Kuivõrd õigesti peegeldab su väline keskkond sind ennast? Kõige mõnusamalt paneb uued energiat liikuma koduse keskkonna ümbersättimine ja korrastamine. Ma olen juba kaks päeva kodus korrastanud ja koristanud, sest on sisemine tung luua tasakaalu välise ja sisemise vahel. Viimasel aastal olen paljuski elanud minimalismi väärtustega kooskõlas. Minimalism ei tähenda lihtsalt asjade eemaldamist oma elust, vaid see on pigem oma elus ruumi tegemine nendele asjadele, mis on tõeliselt tähtsad.

Mis on sinu jaoks elus tõeliselt tähtis ja kas see, kuidas sa oma elu elad ja milliseid valikuid sa igapäevaselt teed, milliseid asju sa ostad või juba omad teenivad sind nii nagu vaja, et sul oleks aega kõige olulisemale või vastupidi röövivad need su aega vaikselt tasapisi kõige tähtsamalt? Mulle meeldib väga see minimalismi põhimõte, et mu elus ongi päriselt ka ruumi sellele, mis oluline. Tänapäeva maailmas, kus elu käib nii kiiresti ja kõike on nii palju ja kohe saadaval, tekib väga lihtsalt vaimse ülekoormatuse tunne. Just seetõttu toetab selge, korras ja puhas keskkond tõelist vaimu puhkust ja enda taas laadimist. Meie kodu ja selle seisund on kõige otsesemas seoses sellega, kuidas me end igapäevaselt kodus tunneme. Kas see on koht, mis laeb meid või röövib energiat? Liiga palju asju võrdub stressiga.

Olen nüüdseks kogenud seda, et minu meel puhkab, kui mu silm ei pea kodus pidevalt märkama tolmuseid nipsasjakesi, liigselt lahtistel riiulitel või pindadel vedelevaid asju. Taaskord on aeg teha üks korralik kapituulutus, koristada see hunnik sorteerimata pabereid ja arveid, visata ära vanad ajakirjad, panna üleliigsed asjad silme eest ära kappidesse või sahtlitesse, koristada aknalauad, sorteerida laste mänguasju jne. Ma just viisin ära kotitäie vanu riideid ja koristasin ära oma köögis kaks kappi, mis olid kolimisest saati sellised kolakogumise kohad. Viskasin ära vana prahi ja nüüd võtan ette aknalaua. Kuna jõulude ajal oli köögi tasapind senisest rohkem kasutust leidnud, siis kavatsen selle taas tühjendada ja läikima lüüa. Ausalt, see puhas köök on lihtsalt minu jaoks nii rahustav, et tajusin selle laastavat mõju just nüüd, kus seal oli natuke rohkem jõulukaunistusi, piparkooke ja muud pühade seonduvat kraami.

Teine oluline aspekt on luua selgust ja kvaliteeti oma suhetesse. Kas oled kuulnud seda, et su elu kvaliteet sõltub sellest, milliste inimestega sa suhtled? Kui soovid, et su elus oleks positiivsust ja rõõmu rohkem, siis tuleb suhelda selliste inimestega rohkem. See kehtib ka kõige muus osas. Kui soovid süüa tervislikult ja teha trenni, et end vormis hoida, siis sul tuleb suhelda just nende inimestega, kes mõtlevad samamoodi jne. Need inimesed, kes on juba seal, kuhu suunas sinagi soovid liikuda, on inspireerivad ja hoiavad sind õigel teel. Milliste inimestega sa suhtled ja kas sul on nendega hea ja toetav suhelda või nad hoiavad sind tagasi? Samuti tasuks üle vaadata, kas oled ehk mõne sõbra, kellega on sul tore ja hea suhelda, liiga kauaks hooletusse jätnud. Selle asemel, et kirjutada ja chattida, olen hakanud sõbrale helistama või läinud külla. Vahetu inimlik kontakt ületab kõik muud suhtlusviisid. Ja kuidas on lood pere ja partneriga? Toida seda, mis on sulle oluline ja ära lase liigsel välisel infomüral end laastada.

Vana aastat on vaid viimased päevad jäänud ja seda on tore veeta asju korrastades ja lõpetamata asju lõpetades. Kohe on uue aasta alguse võimas energia platsis, mille peal on hea end sõidutada tegudele. Luua visioone, unistada suurelt ja teha plaane, kuidas seda kõike manifesteerida. Mul on juba mõttes mõlkumas uued plaanid ja teod tänu sellele, et kuulasin, mida mu kehal oli mulle öelda. Nimelt olen taaskord otsustanud keha puhastada läbi suhkruvaba programmi :) Kuid sellest kirjutan teile juba õige pea!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.